KPSS 2011 YErleşme Sonuçları Hakkında Bilgiler

Haber, KPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklanıyor. 2011 yılında KPSS, çalınan sorular ile gündeme gelmiş ve aylarca gündemdeki yerini korumuştu.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 2011 KPSS yerleştirmeleri için son gün olan 2 Şubat gününden sonra adayları bekletmesi ile büyük tepki çekiyordu. Beklenen 2011 KPSS tercih sonuçları nihayet ÖSYM tarafından yapılırken adaylar da rahat nefes aldılar. Yerleştirme osnuçları ÖSYM resmi sitesi http://sonuc.osym.gov.tr adresinden yayınlandı. 2011 KPSS Yerleştirme sonuçlarının elektronik ortamda belirlenmesinin 1 gün alacağını kaydeden tüm diğer birimler ÖSYM'ye bir türlü anlam verememekle beraber adayların isyanını da dile getiriyorlar.

KPSS tercih sonuçlarına göre 6500 aday memur olmaya hak kazandı, KPSS tercih sonuçları dün akşam saat 18:15'te ÖSYM'den açıklandı işte KPSS tercih sonuçları ile ilgili son gelen bilgiler.

KPSS tercih işlemlerinde yanlış tercih yapmışım. Ne olur?

KPSS yönetmeliğinde yapılan ve KPSS kılavuzlarında yer alan açıklama gereğince, yanlış tercih yapanlar, 2012 yılında yapılacak yeni KPSS sınavına kadar, ÖSYM tarafından yapılacak KPSS tercih işlemlerine başvuramayacaktır.

Ancak, bu durumdakilerin itfaiyeci alımı, İŞKUR tarafından yürütülen işçi alımı, 4/B'li personel alımı, Adalet Bakanlığına sözleşmeli personel alımı, TSK'ya sivil memur alımı gibi ilanlara başvurması mümkün bulunmaktadır.