Kavisli telefon ekranları artıkepple kullanıcılarında ilgisini çekiyor.
Apple 2011 yılından 2016 yılınakadar kavisli ekran Tercih etmemiş daha çok düz ekranlar ile piyasayaçıkmıştır. Ve daha çok Düz ekranlar üzerinde kafa yormuştur.
Cupertino merkezli şirket,(panoramik ekranlı elektronik cihaz) paten için Yaptığı başvuru onaylandı veolumlu Yanıt alındı. Söz konusu Patentte, İsmi geçen Panoramik Ekranlı Telefonuhedef gösteriyor. Samsung Galaxy Adge’e Bir benzerlik söz konusu Mümkün olsa da,Bahsi Geçen Telefonun üzerinde İphone İsmin yazılması Bekleniyor. AyrıcaPanoramik Akıllı telefon patenti ileSamsung ile Lenovo’nun öne sürdüğükatlanabilir Telefonlar kadar ilginç bir konsept koyuyor. Elde olan ÜretimTeknolojileri. Appele’ın Patintini aldığı cihazın üretimi mümkün kıldı.
Appel’ın Panoramik Ekrankonseptinde kenarın varlığında söz etmek mümkün değilken, samsung Galaxy EdgeTelefonunda kavisli de olsa kenarlar bulunuyor.
Ses ve güç tuşları cihaz üstündefiziksel kontrol araçları olarak kullanacak ayrıca, home tuşu kullanılacak.Herkesin appele’ın Home Tuşundan Çektiği çilerler göz önüne alınarak ana Ekran seçenekleri için hareket ile kontrol seçenekleri kullanılma ihtimaliyüksek.