4+4+4 Eğitim Sistemi Hakkında Genel Bilgi
4+4+4 Eğitim Sistemi Hakkında Bilgi
4+4+4 Eğitim Sistemi İle ilgili Bilgi
4+4+4 Eğitim Sistemi İle ilgili Geniş Bİlgi
4+4+4 Eğitim Sistemi Nedir?


4+4+4 Sistemi nedir?, Eğitimde 4+4+4 sistemi nasıl olacak, Eğitimde 4+4+4 sisteminin özellikleri Eğitimde 4+4+4

sistemi ne getirecek?

4+4+4'e Göre 1.Sınıf Kitapları

4+4+4'le sorgulayan gençlik istiyoruz

İlkokul kayıtları 23 Temmuz’da başlıyor

E-kayıt, e-okul sistemi

İlköğretime kayıt koşulları açıklandı

4+4+4 kitapçığında son düzenleme

4+4+4 Eylül'de uygulamada

Özel eğitime '4 4 4' düzenlemesi geldi

Bill Gates'ten Hükümete Fatih Eleştirisi

Okullarda saat sayısı artan ve azalan dersler

Yeni Sistemde Etkinlik Örneklerinin Önemi

Kapatılan köy okullarına '4+4+4' müjdesi

10 soruda yeni eğitim sistemi

İlkokul birinci sınıflar 3 yeni ders

Çocuğunu okula göndermeyene 15 TL ceza!

5. sınıfta Kürtçe

Öğretmenlere '4+4+4' eğitimi

4+4+4'ün maliyeti...

Anayasa Mahkemesi, 4+4+4 kararını verdi

Boş okullar anaokulu olacak

İlkokula başlama yaşı kesinleşti

12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar Konulu Genelge

4+4+4 en çok onlara yaradı!

Okullarda Caferilik ve Alevilik açılımı

Öğrencilerin yaratıcılıkları desteklenecek

Bakanı Dinçer müjdeyi verdi!, MEB, 4+4+4 çalışmalarına hız verdi

Dinçer tahtaya kalkıp 4+4+4'ü anlattı Sınav sistemi nasıl değişecek?

“4+4+4” Eğitim Sisteminde Psikolojik Ve Rehberlik Hizmetlerinin Önemi

Yeni eğitim sistemiyle neler değişti?

İlkokul-ortaokul geri dönüyor, Okula başlama yaşı yeniden 7

4+4+4 sistemi komisyondan geçti!

4+4+4'le ilgili tüm bilinmeyenler?

4+4+4 Almanya modeli mi?

4+4+4'ün ilk 4'üne diploma yok!

Meclis, 4+4+4 maratonuna hazırlanıyor

4+4+4’e Yeni Düzenleme

Dershanecilik bu 6 adımda bitirilecek

Dünya ülkelerinin eğitim sistemi, 18 soruda 4+4+4,

İmam-hatip ortaokulları yeniden açılıyor (Kur'an-ı Kerim ve Hz. Peygamber'in hayatı, seçmeli ders)

Meclisten Geçen Yeni Eğitim SistemiHükümet eğitimde iki önemli adım atmaya hazırlanıyor. Zorunlu eğitim 12 yıl olacak, katsayı adaletsizliği de yasayla ortadan kaldırılacak. Hedef mesleki eğitimi artırmak.

Bilal Çetin’in haberi

AK Parti, eğitim sistemine köklü reform getirecek paketi tamamlamak üzere. Zorunlu eğitim 12 yıla çıkacak, YÖK Kanunu’nun 45. maddesi değiştirilerek, üniversiteye girişteki katsayının eşit uygulanması yasalaşacak. AK Parti, eğitimde iki önemli adım atmaya hazırlanıyor. Üniversiteye girişte meslek lisesi mezunlarına yönelik uygulanan katsayı adaletsizliğini kaldırmaya yönelik yasal düzenleme yapılacak. AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması uygulaması da hayata geçiriliyor. Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilecek. Başbakan Erdoğan başkanlığında yapılan son MYK toplantısında eğitim alanındaki düzenlemeler masaya yatırıldı.

YASADAN ÇIKARTILACAK

Meslek lisesi mezunlarına yönelik uygulanan katsayı adaletsizliğinin giderilmesine yönelik olarak YÖK Kanunu’nda değişiklik yapılacak. YÖK Kanunu’nun 45. maddesinde yer alan “Yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçiminde, adayların ortaöğretim süresindeki başarıları Yükseköğretim Kurulu’nun uygun göreceği şekilde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geliştirilecek bir yöntemle ek bir puan olarak tespit edilir ve yükseköğretim kurumlarına giriş sınav puanlarına eklenir” düzenlemesi kaldırılacak ve üniversiteye girişteki katsayının eşit olarak uygulanması yasal hale getirilecek.

YÖK KALDIRDI AMA…

YÖK Genel Kurulu, 1 Aralık 2011 tarihinde yaptığı toplantıda üniversite sınavındaki girişteki katsayının bütün adaylar için 0,12 olarak uygulanmasına karar vermişti. Ancak, YÖK’ün bu kararı aleyhine Danıştay’da iptal davası açıldığına dikkat çekiliyor. YÖK Kanunu’nun 45. maddesinde yapılacak değişiklikle katsayı adaletsizliğini yasal dayanağı ortadan kaldırılacak. AK Parti’nin, seçim beyannamesinde yer alan zorunlu eğitimin 12 yıla çıkartılmasına yönelik düzenlemeyi de hayata geçiriyor. Meclis tatile girmeden önce zorunlu eğitimin 12 yıla çıkartılmasına yönelik yasal düzenleme yapılacak.

4+4+4 SİSTEMİ GELECEK

Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkartılması ile birlikte 5+3 olarak uygulanan zorunlu eğitim sistemi 4+4+4 olarak uygulanacak. İlköğretimin 4. sınıfından sonra öğrenciler yönlendirmeli eğitime tabi tutulacak. İlköğretimin 4. sınıfından sonra öğrenciler yeteneklerine göre mesleki eğitime yönlendirilecek.

Hedef mesleki eğitimi artırmak

AK Parti, mesleki eğitimde yönlendirmeli sisteme geçerek mesleki eğitimi hem sayı hem de kalite olarak artırmayı hedefliyor. Sekiz yılık kesintisiz eğitime geçilmesi ile birlikte meslek lisesine gidenlerin oranı yüzde 70’tenyüzde 30’a düşmüştü. AK Parti, hem katsayıyı kaldırmak hem de mesleki eğitimde yönlendirmeyi getirmekle mesleki eğitime gidenlerin oranlarını yüzde 70’e çıkartmayı amaçlıyor.

BUGÜN GAZETESİ

İmam hatip Liselerinin ortaokul bölümü yeniden açılabilecek

Evrin Güvendik’in haberi

AK Parti, imam hatip liselerinin ortaokul bölümlerinin kapatılmasıyla geçilen 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitime son verecek. Teklif kabul edilirse zorunlu eğitim 13 yıla çıkarken, isteyen öğrenciler orta kademede imam hatiplere geçiş yapabilecek

İmam hatip liselerinin ortaokul bölümleri yeniden açılıyor. 28 Şubat sürecinde 1997-1998 Eğitim Öğretim Yılı’nda kesintisiz 8 yıllık zorunlu eğitim uygulaması başladığı için imam hatip liselerinin ortaokul bölümü kapanmıştı. Daha önce ilkokuldan mezun olduktan sonra (12) yaşında imam hatip lisesine kaydını yaptıran öğrenciler, 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitim nedeniyle sadece lise bölümlerine 15 yaşında kayıt yaptırabilir hale gelmişti. Bu durum bir çok tartışmayı da beraberinde getirmişti.